Zpět

Cestovní pojištění do USA a Kanady

Chcete si uskutečnit svůj sen a vydat se za oceán objevovat nádhernou krajinu Kanady či jedete za prací do USA? A proč jsou vlastně zmíněné země tak velkým lákadlem pro turisty? To je jednoduché, protože si zde každý přijde na své. Můžete sem přijet za památkami, poznat moderní města, studovat na špičkových školách a vydělat si dolary.

Kanada

V zemi javorových listů se domluvíte anglicky a francouzsky. Ačkoliv je tu poměrně chladno, zima začíná už v srpnu a trvá do března, Kanadě to neubírá na kráse ani trochu. Zaměřit se můžete například na poznání kanadských měst, jež jsou nádhernou ukázkou multikulturní architektury. Kromě hlavního města Ottawy můžete navštívit proslulé olympijské město Vancouver, frankofonní Montreal nebo si prohlédnout nádherné panorama Toronta s proslulou televizní věží. Milovníky přírody zaujme panenská příroda vybízející k turistice, procházkám národními parky s jezery, shlédnout ledovce či fjordy.

 

USA

Spojené státy americké také nabízejí nespočet možností. Věděli jste, že USA měsíčně navštíví i přes 2 000 000 turistů? Zařaďte se mezi ně! Každý by si měl ujasnit, jaká místa ho zajímají a sestavit si plán tak, aby vše stihl. Půjdete po stopách hvězd v Hollywoodu, polezete po Velkém Kaňonu, nebo chcete svatbu v Las Vegas? USA je zkrátka země neomezených možností.

Ať už je váš cíl jakýkoliv, rozhodně byste neměli podceňovat cestovní pojištění.

 

Zdravotní systémy

Zdravotnický systém v Kanadě, je na rozdíl od USA, založen na univerzálním přístupu. Kanada tedy usiluje, stejně jako Česká republika, o rovný přístup ke zdravotní péči. Naopak v USA dostane péči ten, kdo si hradí zdravotní pojištění, které však není povinné. Pro vás jakožto cizince to však nehraje významnou roli, neboť se musíte pojistit do obou zemí. V opačném případě budete muset vše hradit na vlastní náklady, což je opravdu velmi drahé.

 

Vymknutý kotník vás přijde draho

Věděli jste, že vyšetření vymknutého kotníku, které trvá jen pár minut, vás může v Kanadě i USA přijít na stovky až tisíce dolarů? Zatímco pojištění vás vyjde na pár korun denně, i jen podezření na vymknutý kotník vás může stát stejně jako nový počítač nebo ojeté auto.

 

 

Nejde jen o lékařskou péči

Ačkoliv se to tak může zdát, pojištění vás může ochránit i před jinými nešťastnými náhodami, než jen při úrazu. Můžete se například stát obětí zlodějů, vykrádajících auta, a rázem se ocitnete v cizině bez dokladů a dalších osobních věcí. Přestože se jedná o velmi nepříjemnou událost, i s tím vám pojištění zavazadel pomůže. Získáte tak prostředky na nákup nových věcí a rovněž vám asistenční služba po telefonu pomůže s vyřízením náhradních cestovních dokumentů (pas, letenky apod.), a to nonstop!

 

Štěstí v neštěstí

Někdy, ať už se snažíme sebevíc, se zkrátka občas něco nepovede. Na koberec v hotelovém pokoji vylijete džus, přes ulici vám přeběhne pes a způsobí dopravní nehodu, při kopané s přáteli rozbijete okno a podobně. Byť šlo o nešťastnou náhodu, museli byste bez pojištění vše uhradit. Vaše záchrana se nazývá pojištění odpovědnosti. Vztahují se k němu škody na majetku, na zdraví i finanční škody.

Hlavně si dovolenou vychutnejte

Ať už je váš plán jakýkoliv, nejdůležitější je, abyste si cestu užili. S cestovním pojištěním do ciziny můžete mít klid na srdci, ať už kvůli sobě, nebo svým blízkým.

Zpět