Zpět

Cestovní pojištění na hory

Mnoho lidí raději investuje do zážitků než do materiálních věcí. Takový výlet na hory může stmelit rodinu, přátele, a naplnit všechny krásnými vzpomínkami. Patříte mezi milovníky zimních sportů i vy? Baví vás zdolávat kopce na lyžích či na snowboardu? Nebo si rádi vychutnáváte zasněženou krajinu na běžkách?

Zimní sporty jsou čím dál oblíbenější sportovní aktivitou, což s sebou však nese riziko zranění. O to je nepříjemnější, stane-li se tak v zahraničí. Myslete proto na zdraví své i vaší rodiny a sjednejte si před odjezdem na hory kvalitní cestovní pojištění.

Do Evropy i dále

Jestliže spoléháte na Evropský průkaz zdravotního pojištění, pak byste měli vědět, že se vztahuje pouze na státní zdravotní zařízení. Kromě toho nepokrývá například převoz helikoptérou do nemocnice. Léčbu ve zdravotních zařízeních či soukromých ordinacích poblíž lyžařských středisek průkaz také bohužel nepokrývá. Z těchto důvodů je lepší si zřídit běžné cestovní pojištění, a to za pár korun denně. Můžete se tak vyvarovat nepříjemnému překvapení v podobě úhrady nákladné zdravotní péče v zahraničí.

 

Ošetření v zahraničí

Nejčastějším úrazem na horách je zlomenina lýtkové a holenní kosti. Zraněný je v bolestech a často je nutné mu zajistit dopravu ze svahu až do nemocnice. Věděli jste, že transport helikoptérou se v Alpách může vyšplhat od desítek až ke stovce tisíc korun? Ve Švýcarsku vás může zlomená klíční kost přijít na 240 000 Kč. Ve Francii vás zlomenina nohy může stát 200 000 Kč, podobně jako v Rakousku. Vždy záleží, o jak vážné zranění jde. Zásah horské služby, tedy svoz ze svahu a dopravení do nejbližšího zdravotnického zařízení, stojí kolem 10 000 Kč. Do ceny připočítejte převoz do nemocnice, samotné ošetření lékařem, rentgen či jiné vyšetření a také dobu strávenou v nemocnici.

 

Pojistěte si také zavazadla

Znáte to, jedete s rodinou na jednodenní lyžování do Krkonoš. Zaparkujete auto a pak celý den trávíte na svahu. Většinu věcí máte v kufru auta na nehlídaném parkovišti. Auto skutečně není těžké vykrást, a jestliže si zloděj vyhlídne právě to vaše, můžete snadno o své věci přijít. Zavazadla si však také můžete pojistit, a to včetně lyžařského vybavení. Učinit tak můžete jak v České republice, tak i kdekoliv v cizině.

 

Nešťastné náhody se dějí

Někdy se zkrátka stane nešťastná náhoda. Při lyžování můžete do někoho vrazit a zlomit mu lyži nebo mu v horším případě způsobit zranění. Bohužel jde o velmi nepříjemnou situaci, se kterou se musíte co nejlépe vypořádat. Pokud jste si zařídili připojištění škody na zdraví a škody na majetku, uhradí za vás škody pojišťovna. Obojí je zahrnuto do komplexního balíčku spolu s pojištěním zavazadel a dalšími položkami.

Vyberte si balíček přesně pro vás

 

 

 


Předejděte případným problémům a pečlivě vyberte sobě i svým blízkým správný typ cestovního pojištění. Do základního typu spadá klasické lyžování po vyznačených trasách. Jestliže celý den strávíte lyžováním na sjezdovce, zvolte tuto variantu. Méně běžné, ale také nebezpečnější sporty jako skikros, skoky na lyžích apod. jsou důvodem k připojištění. Zamýšlíte-li, že budete lyžovat po nevyznačených trasách, se základní variantou si také nevystačíte. Důvodem je v tomto případě horší dostupnost asistenční služby a vyšší riziko vzniku sněhové laviny či zranění.

 

Na hory v létě

 

Rádi si užíváte pobyt v horách i bez sněhu? Proč ne, takové Alpy v létě jsou krásnou příležitostí k pěšímu výletu. I když se vám tato možnost může zdát bezpečnější než sjíždění svahů, i zde hrozí vymknutí kotníku či jiné zranění. Vždy je lepší mít pojištění. Vysokohorská turistika do výšky 3500 m. n. m. je zahrnuta v základním cestovním pojištění na hory.

Ať už se rozhodnete zdolávat hory v zimě nebo v létě, přejeme vám spoustu skvělých zážitků. Vychutnejte si dovolenou na maximum a přivezte si po návratu zpět domů krásné vzpomínky.

Zpět