Zpět

Kam se vydat za adrenalinem a kde se naopak uklidnit pomocí jógy?

Těšíte se, až budou venku třicítky a budete se moct celé víkendy jen válet na sluníčku? Nebo patříte k těm, koho polehávání a opalování se na slunci příliš neláká? Jestliže se řadíte ke druhé skupině, čtěte pozorně dál. Dozvíte se totiž, kam vyrazit na aktivní a zároveň netradiční dovolenou už teď na jaře. Využijte své volno a vyrazte se aktivně rekreovat na Moravu či někam hodně daleko. Třeba potápět se do Belize.

 

Speleologie v Moravském Krasu aneb sestup do nitra země

Už jste někdy slyšeli o speleologii? Jedná se o slézání v jeskyních. A protože jich v česku máme požehnaně, můžete za touto aktivitou vyrazit třeba do Moravského Krasu. Najdete zde druhý nejdelší jeskynní systém v Česku - Rudické propadání a také Rudická propast, která je hluboká 153 m. Tomu už se dá říkat pořádný adrenalin. Pamatujte ale, že podobný sestup není nic jednoduchého. Je potřeba mít pořádnou výstroj, v zahraničí určitě pojištění na extrémní sporty a také doprovod zkušeného instruktora. Zážitek ovšem stojí za to! A když už budeme na Moravě, doporučujeme navštívit také propast Macochu či Punkevní jeskyně. Ideálně, když si půjčíte kola a Moravský kras na nich projedete. Jsou zde téměř všude cyklostezky.

 

Ferraty v Rakousku

Rakouské Ferraty jsou oblíbenou destinací více i méně zkušených turistů. Pokud máte rádi horskou turistiku a chtěli byste si zkusit náročnější typ výstupu na vrchol, je Rakousko ideální destinací. Alpské Raxalpe, které se nachází kousek od Vídně, nabízí naprosto perfektní trasu. Zažijte pocity horolezců a taky trochu toho adrenalinu.

 

Potápění v Belize

Pro náročnější cestovatele se nabízí aktivní výlet trochu dál. Belize je momentálně ještě více oblíbené než Thajsko. A věřte, že ve středoamerickém Belize je co dělat. Nacházejí se zde osobité korálové útesy, které rozhodně musíte vidět. Potápět se můžete v legendární Blue Hole, což je kruhová dutina v útesu přímo uprostřed atolu Light House. Potápění zde je ovšem docela náročné, nezapomeňte proto na nezbytné pojištění. Pokud se sem ale vypravíte, můžete se těšit třeba na žraloky bělavé a na nádherné krápníky.

 

Surfování v Maroku

Maroko je relativně blízká exotika, která je zároveň známá jako ráj surfařů. A přestože surfování není až tak jednoduché, jak vypadá ve filmech, je to velká zábava. V Maroku najdete velké množství škol i půjčoven surfů, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Navíc je celé Maroko levné, bezpečné a vypravit se můžete i do legendární pouště poblíž Marrákeše.

 

Jóga v Banátu

A na závěr máme tip na něco trochu klidnějšího. Banát má tři části, ty se nachází v Rumunsku, západním Srbsku a také v severní části Maďarska. Nejzajímavější na něm je, že zde žije početná česká komunita v malých vesnicích, takže se zde domluvíte rodným jazykem. Nejkrásnější je ovšem na Banátu příroda. A co může být lepšího, než si v takové přírodě při východu slunce zacvičit jógu. Zapomeňte na městské tělocvičny a vyražte někam, kde pořádně nechytnete ani internetový signál a pořádně si odpočinete.

Zpět