Zpět

Kam vyrazit k podzimnímu moři a kde si užít ideální eurovíkend?

Jednu chvíli dvacet druhou chvíli pět. Podzimní teploty v posledních letech u nás doma skáčou naprosto nevídaně nahoru a dolů. Lze jen těžko předvídat, kdy bude babí léto a kdy spíš zima jako v Rusku. Naštěstí nám takové teplotní výkyvy nehrozí úplně všude, a tak rozhodně stojí za zvážení výlet někam za hranice Česka. Kde je ještě na podzim pořádně teplo? A kde se kouknout, pokud nemusíte teploty nad třicítku?

Za teplem na podzim? Žádný problém.

I na podzim se dá letět do tepla a dokonce není potřeba cestovat až k rovníku nebo na opačnou polokouli. Hezké teplé počasí a koupání v moři lze zažít i v Evropě. Navíc jsou zájezdy často levnější a všude je méně turistů. Kam tedy vyrazit?

Kanárské ostrovy

Na Kanáry se na podzim jezdí opravdu často a jedná se o sázku na jistotu. Teplé počasí se zde drží dlouho. Na který z ostrovů se doporučujeme podívat? Mezi nejoblíbenější patří Gran Canaria a Tenerife, ale skvělé jsou i Fuerteventure s překrásnými plážemi nebo Lanzarote.

Madeira

Portugalská Madeira je celoročně vyhledávanou turistickou lokalitou. Říká se totiž, že zde jaro nikdy nekončí a je tam pořád krásně. O takzvané věčné jaro se totiž stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C. Najdete zde spoustu tras pro pěší turistiku a hor, kde se můžete kochat úžasnými výhledy. Maderia je tak rozhodně vhodná pro ty, kdo nechtějí jen lelkovat na pláži.

Jónské pobřeží

Jónské pobřeží se nachází na Jihu itálie neboli v Mezzogiorno, kde najdete ty nejkrásnější písečné pláže. Jsou zde nepříliš známá letoviska jako Metaponto či Sibari, kde zažijete dokonalou Itálii. Svůj čas zde tráví totiž spousta místních a málo turistů a navíc je tady teplo i na podzim.

Podzim přeje Eurovíkendům

Barcelona

Španělská metropole plná nádherné Gaudího architektury je ideální na romantický podzimní výlet. Sagrada Família uchvátí i ty největší kulturní barbary a Park de Guell se spoustou nádherných soch a domků se přímo nabízí na podzimní procházku. V Barceloně je také spousta krásných pláží, kde na podzim nepotkáte příliš turistů a pokud jste alespoň trochu otužilí, nebude problém si zaplavat. Pak už stačí zaskočit na večeři na typické tapas a připít si sladkou sangrií.

Istanbul

Spousta z vás může být v poslední době k cestování do Turecka skeptická. Lidé mají často obavu z číhajícího nebezpečí a podléhají nejrůznějším spekulacím a domněnkám. Cestování do Istanbulu je však stejně bezpečné, jako třeba cestování do Paříže. Turistům opravdu nehrozí žádné specifické nebezpečí. A proč Istanbul navštívit? Jedná se o město, které leží jak na evropském, tak na asijském kontinentu. Nachází se zde spousta nádherných památek, jako je proslulý chrám Hagia Sofia - “Chrám boží moudrosti” či palác Topkapi. Město je známé také tím, že se zde střetávají dvě rozdílné kultury a je tak velmi rozmanité. Je také proslulé svými tržišti, kde se dá leccos perfektně usmlouvat.

Kodaň

Pokud máte rádi moderní architekturu a jízdu na kole, rozhodně navštivte dánskou Kodaň. Na kole zde dojedete úplně všude a rozhodně stojí za to obrazit všemožné památky jako monumentální Mramorový kostel Frederikskirken, či ústřední kodaňskou katedrálu Panny Marie – Vor Frue Kirke, galerie - např. rovnou tu Dánskou národní a nábřeží. Určitě si nenechte ujít i nejznámější sochu Malé mořské víly inspirovanou pohádkou dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Londýn, Paříž, Amsterdam

Na závěr určitě musíme zmínit absolutní klasiku, jako je Londýn, Paříž či Amsterdam. Každé z těchto měst má své nepřekonatelné kouzlo a není divu, že jsou turistickými stálicemi, které zkrátka neomrzí.

A nezapomeňte, i v Evropě, kde jste pořád skoro doma, je potřeba mít s sebou řádné cestovní pojištění. Přejeme vám šťastnou podzimní cestu!

Zpět