Zpět

Nejčastější i nejbizarnější škody v roce 2018. Zjistěte, na co se letos raději pojistit.

Rok 2018 je už nějakou chvíli za námi a volá po bilancování. Jaké nehody se nám loni děly nejčastěji? Kolik peněz stály? A na co se raději pojistit i letos, abychom se doma cítili bezpečně?

Co se nám stává nejčastěji a kolik to stojí

Největší škodu v loňském roce způsobil únik vody z potrubí ve zdi. Tato škoda byla vyčíslena na 880 000 korun. Jaké jsou další?  

Příčiny podle počtu škod

Sousedka nás zase vytopila

Nejčastější příčinou pojistných událostí byly minulý rok vodovodní škody. Únik vody z potrubí, prasklé hadičky nebo špatná kanalizace. Celých 31 % případů se týkalo tohoto problému.

Aprílové počasí

Počasí s námi někdy dokáže taky pěkně zamávat a to nejen v dubnu. Celkem 22 % škod bylo způsobeno deštěm a vichřicí. Větru a dešti bohužel neporučíme.

Peněženka, mobil, co bylo to třetí?

Zapomenuté nebo zabouchnuté klíče jsou naším třetím "favoritem”. Služby zámečníka činí 10 % všech případů. Ještě že je máme.

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden…

Elektrický proud. Poruchy zařízení způsobené úderem blesku, přepětím, podpětím či bouřkou činí 9 %. Stejně jako oheň je i elektřina občas dobrý sluha, ale zlý pán.

Vloupání a krádeže

Zloději bohužel stále figurují v našem seznamu. Vloupání a krádeží věcí z bytových i nebytových prostor je dokonce 8,5 %, přestože už téměř každý má dnes velmi sofistikovaný bezpečnostní zámek. V tomto “oboru” se zřejmě vynalézavosti meze nekladou. Vloupání je každopádně čin, který je pro oběti těžko zvládnutelný také psychicky. Představa, že vám někdo cizí šmejdí po bytě je opravdu nepříjemná.

Umění? Ne vždy.

Relativně často se pořád objevuje i vandalismus. Fasády postříkané sprejem, prostřelená okna či dveře polité neznámou tekutinou nejsou výjimkou.

Hoří!

I požáry se vešly na seznam nejčastějších nehod. Přestože se jedná o “pouhá” 4 %, požáry bývají jedněmi z nejnebezpečnějších a mohou způsobit nejen újmu na majetku, ale i na zdraví.

Nejbizarnější případy roku 2018

Není rok, kdy by nenastalo i pár podivných případů. I kvůli nim je dobré se řádně pojistit. Kdo je připraven, není překvapen.

Kroupy jako trakaře

Kroupy tak velké a těžké, že poškodily tašky na střeše a poškodily i zahradní domek a plot způsobily loni škodu ve výši 167 000 Kč. Obří kroupy nejsou v posledních letech nic nového. V roce 2016 krupobití způsobilo nejen peněžní škody (poničené karoserie aut, rozbitá skla), ale dokonce zranilo čápy.

Nepovedená kuchařská show

“Majitel dal péct kuře a usnul. Museli zasáhnout hasiči” I takto občas začínají zprávy o požárech, které se nešťastnou náhodou dějí v běžných domácnostech. A ani nemusíte flambovat banány, aby se vám stalo něco podobného. Tak pozor!

Ptáci nejsou, čím se zdají být

Určitě jste už někdy viděli podivné díry ve fasádách zateplených domů. Tyto otvory do nich vydlabávají svými zobáky datlovití ptáci, nejčastěji strakapoudi a žluny, kterým fasáda podle ornitologů připomíná ztrouchnivělé stromy. Na tuto zvláštní pojistnou událost se nově vztahuje pojištění majetku “Bezpečný domov PLUS”.

Zpět