Zpět

Pojištění odpovědnosti

Znáte to - ať si dáváte pozor sebevíc, někdy se prostě všechno uhlídat nedá a kalamita, nachystaná každodenním životem je na světě. S ERGO pojištěním odpovědnosti ochráníte svou peněženku před následky škod, které způsobíte někomu jinému.

Pojištění odpovědnosti vám pomáhá řešit finanční důsledky vyplývající z mnoha nešťastných nehod. A že nehoda není náhoda jasně dokazují i statistiky – podle nich totiž někdy řešil škodu téměř každý druhý Čech!

Příhodně lidově nazvaná “pojistka na blbost” se vztahuje na obšírné množství situací, které mohou způsobit škody v různých oblastech a situacích vašeho života. Všechny typy škod jsme proto shrnuli do třech hlavních oblastí:

 1. Pojištění pro občany

Nehoda se může stát každému. S pojištěním ERGO v tom nejste sami.

 • Do pojištění odpovědnosti pro občany náleží všechny situace, které můžete způsobit v běžném životě: vysklené okno, vytopený byt vašim sousedům nebo třeba rozbité zboží v obchodě. Stále častější jsou také srážky na lyžařských sjezdovkách, a i při opatrné jízdě je snadno může zavinit i sebelepší lyžař či snowboardista. 

 • Poskytujeme tedy ochranu v takových případech, kdy někomu způsobíte škodu na majetku, zdraví či financích. 

 • To platí i v případě, že škodu způsobí někdo z vašich nejbližších – do pojištění je automaticky zahrnuta i vaše rodina a domácí mazlíčci (psy lze připojistit).

 1. Pojištění pro piloty

Toto unikátní pojištění poskytuje ochranu všem pilotům létajícím na vypůjčeném letadle. 

 • Pojištění odpovědnosti pro piloty platí po celém světě, chrání piloty i instruktory s jejich žáky, a to vše v jedné smlouvě. 

 • Neděláme rozdíly ani mezi profesionály a amatéry – pojištění odpovědnosti pro piloty platí i v případě amatérských leteckých soutěží nebo veřejných vystoupení. 

 • Navíc si můžete své pojištění kompletně sjednat on-line pomocí našeho jednoduchého formuláře, který po zaplacení nabývá okamžité platnosti!

 1. Pojištění pro zaměstnance 

Způsobili jste při plnění pracovního úkolu škodu svému zaměstnavateli? S pojištěním ERGO ji nemusíte hradit sami. 

 • Nabízíme speciální tarif pro administrativní pracovníky i pro vlastníky služebního vozu. 

 • Pojistit si můžete i svěřené věci (jako notebook, mobil, technické vybavení apod.)

 • Vaše pojištění dále platí po celém světě, což oceníte zejména v případě častých služebních cest. 

 • Limit pojistného plnění v rozmezí 50 – 600.000 Kč si můžete zvolit sami a přizpůsobit si tak i cenu pojištění.

 

Zpět