Zpět

Rakousko je rájem lyžařů. S pojištěním si ho užijete bez starostí

Kam vyrazit na zimní dovolenou, abyste si užili dost vysoké hory, prudké i mírnější sjezdovky a dalo se tam navíc pohodlně dojet autem? Rakousko je ideální volba.

Rakousko lze bez přehánění označit za kolébku alpského lyžování. Říká se, že děti se zde už rodí s lyžemi na nohou, a navíc díky malé vzdálenosti je tato země ideální nejen na týdenní pobyty, ale vyplatí se i krátkodobý pobyt. Stačí popadnout lyže, cestou si online sjednat cestovní pojištění a bezstarostný víkend plný zábavy může začít!

Rakousko se v mnoha ohledech podobá České republice, jeho hlavní přírodní chloubou jsou Alpy. Většina odlišností je drobná a přispívají k zážitku z dovolené, na ty zásadnější odchylky je ale třeba se dobře připravit.

Nezapomeňte si pečlivě prostudovat silniční pravidla platná pro Rakousko, které je mezi motoristy známé jako jedna z nejpřísnějších zemí. Věděli jste například, že jediná uznávaná barva reflexních vest v Rakousku je oranžová, a že je třeba, aby ji měl řidič pro každou osobu v autě? Pokud budete mít žluté reflexní vesty, nebo jich nebudete mít dost, tučné pokutě neuniknete. Smlouvání nebo dohadování se s policií raději nezkoušejte, jen přilejete olej do ohně a pokuta se navýší. Barvou vesty to však zdaleka nekončí. Důležité je si vybrat i správné zimní cestovní pojištění, které vás v případě problémů ochrání a pomůže vám vše úspěšně zvládnout.

Když máte vše zařízené, zjištěné, můžete si s klidným svědomím a kufrem plným zavazadel vydat na cestu a za pár hodin si už budete užívat nejen některou z 3500 sjezdovek, které na vás budou v tomto lyžařském ráji čekat, ale i typickou rakouskou kuchyni. Ačkoliv jsou jejich obvyklá jídla ovlivněná především pokrmy sousedních zemí, tedy i Čechů, přesto se najde několik typických dobrot, které rozhodně nesmíte zapomenout ochutnat.

Typické rakouské menu se skládá z vídeňského řízku nebo špeclí (Spätzle), jako dezert k pravé vídeňské kávě nezapomeňte ochutnat mezinárodně proslulé Mozartovy koule nebo vyhlášený Sacher dort. K večeři pak doporučujeme některý ze speciálních tyrolských sýrů a víno z Burgenlandu, abyste doplnili kalorie spálené na sjezdovce.

Sjezdovek na vás v Rakousku čeká až 22 000 km a na mnoha z nich najdete příjemná překvapení. Ať už je to nejrychlejší jazykový kurz na světě, kde vás v necelých 20 minutách cesty lanovkou na vrchol seznámí s místním dialektem, fotopoint, kde si můžete udělat fotku na památku, nebo vyhřívané pavilony. Na konci sjezdovek nechybí typické bary, kde se můžete osvěžit pivem nebo šumivým proseccem.

Dejte ale pozor na jízdu na sjezdovce pod vlivem alkoholu. Je to nebezpečné nejen pro vás, ale i pro vaše okolí, a pokud by vám v případě úrazu byl zjištěn alkohol, nepomůže vám sebelepší cestovní pojištění. V nejhorším případě můžete zranit i někoho druhého, v tomto případě naopak pomůže pojištění odpovědnosti. Pokud máte chuť na šumivé prosecco na sněhu, raději nechte ten den lyže na pokoji a se sklenkou v ruce obdivujte překrásné panoramatické výhledy, které Alpy nabízejí.

Zpět