Zpět

Užijte si cyklistiku bez obav

Cyklistika - jeden z nejpříjemnějších a nejčastěji praktikovaných sportů i během babího léta. V období letních prázdnin se z jízdy na kole stává v Čechách téměř národní sport a kolo nás nepřestává bavit ani na podzim. Spousta nádherných výhledů, odkrývání tajemných zákoutí, společné chvíle s rodinou a přáteli.

Navíc, vzít si s sebou svého dvoukolého parťáka na cesty je velice snadné - kolo lze uskladnit v autě, vlaku i letadle, případně si jej vypůjčit přímo ve vaší destinaci. Je však třeba se mít na pozoru a připravit se na případné nesnáze. Od toho jsme tu my. Vám už stačí jen nasadit helmu, dofouknout duši a nasedat, vyrážíme vstříc novým dobrodružstvím!

Stát se může cokoliv

Nejčastějšími důvody pro sjednání pojištění kol a jízdy na kole bývají obvykle: 

  • nehoda

  • úraz

  • krádež

  • poničení kola

Pojďme se v dalších řádcích zaměřit na jednotlivá rizika podrobněji.

Nehody nejsou náhody

Pro případy nehod, zaviněných cyklistou, je k dispozici několik variant pojištění.

Jako samostatný produkt lze zajistit pojištění běžné občanské odpovědnosti s částkou až do výše 5.000.000 Kč, a to za roční sazbu 850 Kč.

Nehoda zaviněná cyklistou je také součástí cestovního pojištění. Při výběru tohoto tarifu máte k navíc k dispozici všechny výlohy, které se váží k cestování: léčebné výlohy, pojištění zavazadel nebo úrazu. Pojištění pro cestovatele s odpovědností lze sjednat s limitem 3.000.000 až 10.000.000 Kč. Ceny za balíček cestovního pojištění začínají na sazbě 22 Kč/den.

V majetkovém pojištění lze zvolit limity bez spoluúčasti a se slevou také se spoluúčastí. V případě sjednání pojištění majetku u naší pojišťovny ERGO je pojištění občanské odpovědnosti v limitu 1.000.000 Kč zdarma. Máte-li obavy, zda je tato částka dostatečná, je možné navýšit pojištění na 3 miliony za 400 Kč nebo 10 milionů za 1.000 Kč

Prioritními však zůstávají okolnosti nehody: pokud pojištěný cyklista porušil pravidla silničního provozu a způsobil škodu - například požil před jízdou alkohol, vjel do protisměru a poškodil protijedoucí automobil - může to vést ke snížení či zamítnutí pojistného plnění.

Zůstaneme-li u tématu nehod a úrazů, je možné sjednat si úrazové pojištění Skládačka. Tento tarif je vhodný pro ty, kteří chtějí zabezpečit sebe a své blízké pro případ úrazu a jeho následků a přitom očekávají od svého pojištění něco navíc. 

Příjemnými bonusy v případě sjednání úrazového pojištění Skládačka u pojišťovny ERGO jsou:

  • 10% sleva na pojistné za společné pojištění partnerů po celou dobu trvání smlouvy

  • 50% sleva pro děti od 0 do 14 let (tarif platí až do 18 let)

  • zdarma krytí Zachraňovací náklady ve výši 10 000 Kč pro každou pojištěnou osobu

  • zdarma krytí Rehabilitační management k pojištění Trvalých následků

  • možnost sjednání pojištění s platností již od následujícího dne

Připravte se na nenechavce

Kola lákají i nenechavé ruce zlodějů. 

V rámci pojištění domácnosti (produkt Bezpečný domov PLUS) jsou hrazeny škody v majetkovém pojištění také v nebytových prostorách, tedy například kolo v kolárně panelového domu a dále kolo v předsíni či jiných obytných částech bytu a domu. Pojistná částka je určena dle zabezpečení. 

Vždy platí, že při krádeži musí být překonaná určitá překážka. Nesmí se tedy jednat o krádež prostou, kdy je kolo odstaveno bez uzamčení, či jiného zajištění proti odcizení.

Vypůjčeno? Žádný strach

Myslíme i na ty z vás, které stihla nehoda v zahraničí na vypůjčeném kole. Nově jsme pro vás v rámci cestovního pojištění pro pojištěnce Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) přidali i pojištění věci vypůjčené. Mimo kola vám zajistíme úhradu spoluúčastí z pojištění automobilů, motocyklů, karavanů a obytných vozů, skútrů, malých lodí a motorových člunů (v současnosti platí pouze pro klienty VoZP v rámci cestovního pojištění). 

V případě pojištění spoluúčasti na věci vypůjčené je krádež hrazena až do limitu 5.000 Kč za vypůjčené kolo z oficiální půjčovny.

 

V případě zájmu o sjednání jakéhokoliv pojištění je tu pro vás náš klientský servis. Nám již nezbývá než popřát vám šťastnou cestu bez nehod a spoustu skvělých cyklozážitků!

Zpět