Cestovní pojištění ERGO

Vaše nejlepší ochrana na cestách

Sjednat pojištění
 

Novinka COVID+

Připojištění znemožnění návratu z dovolené z důvodu umístění do karantény  

Podmínky pojištění:

 • Budete-li oprávněnou autoritou umístěni v zahraničí do karantény z důvodu nákazy onemocněním COVID 19 nebo z důvodu potenciální expozice nákazy COVID 19 (tj. setkali jste se s osobou, u které byla prokázána nákaza onemocněním COVID 19), budou Vám uhrazeny neočekávaně vzniklé náklady na ubytování a dopravu na zpáteční cestu až do limitu 15.000 Kč (ubytování) a 15. 000 Kč (náhradní doprava).
 • Pojistitel či asistenční služba může určit karanténní ubytování zcela dle svého uvážení a to v kategorii stejné nebo nižší, podle ubytování, které bylo po většinu doby pobytu v zahraničí plánováno.
 • Náklady na dopravu jsou omezeny na stejný způsob dopravy, která byla použita při cestě do plánovaného cíle pobytu, případně cenou odpovídající úrovně dopravy.
 • Pojištění se sjednává se spoluúčastí 10 %.
 • V případě umístění do karantény kontaktujte neprodleně asistenční službu, která Vám pomůže se zajištěním ubytování a náhradní dopravy.
 • Uchovejte všechny doklady související s umístění do karantény.
 • Pojištění se nevztahuje na umístění do karantény, o kterém bylo před započetím cesty známo, že ji bude nutno podstoupit a dále na umístění do karantény na území ČR.
 • Pojištění se nevztahuje na celoplošnou karanténu vyhlášenou místními úřady.
 • Pro smluvní ujednání COVID+ platí stejné Všeobecné pojistné podmínky, jako pro Vaši pojistnou smlouvu.
 • Pojištění se sjednává jako pojištění škodové.
 • Cena 249 Kč na osobu

Popis produktu

I při cestách do zahraničí je potřeba myslet na případná neočekávaná rizika. A nemusí se jednat jen o úraz. Stačí těžší chřipka a finanční rozpočet, plánovaný pro pobyt v zahraničí, vezme za své.

Nespoléhejte se pouze na české zdravotní pojištění a "modrou kartičku". Každá země má svůj systém zdravotní péče a i v případě ošetření akutního problému můžete být vyzváni k zaplacení lékařského paušálu či jiné spoluúčasti na nákladech léčby. Cestovní pojištění již od 10 Kč na den vám tyto starosti vyřeší.

V základní ceně cestovního pojištění ERGO získáte více než 100 rekreačních sportů zdarma. Navíc jako jedni z mála pojišťujeme adrenalinové sporty a extrémní sporty.


Výhody produktu

 • běžné zimní i rekreační sporty bez přirážky
 • jsme specialisté na pojištění adrenalinových sportů a extrémních sportů
 • samozřejmostí je pojištění léčebných výloh v případě teroristického útoku
 • nonstop asistenční služba EuroCenter Prague, s.r.o. na čísle +420 221 860 626
 • možnost sjednat si pojištění online na poslední chvíli z domova
 • ke každé online smlouvě zasíláme SMS s číslem smlouvy a kontaktem na asistenci
Spočítejte si nezávazně svou kalkulaci ceny cestovního pojištění

Pojistná rizika

  V základní ceně Jako připojištění
Léčebné výlohy a asistenční služby {check}  
Letový asistent {check}  
Repatriace zpět do ČR {check}  
Zubní ošetření {check}  
Doprovázející osoba v případě hospitalizace {check}  
Pomoc v nouzi {check}  
Ztráta cestovních dokladů {check}  
Rekreační sporty {check}  
Nemanuální pracovní činnost v zahraničí {check}  
Pojištění občanské odpovědnosti   {check}
Pojištění zavazadel   {check}
Pojištění úrazu   {check}
Adrenalinové sporty   {check}
Extrémní sporty   {check}
Pojištění storna zájezdu   {check}
Pojištění zásahu horské služby   {check}
Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zvířetem   {check}
Pojištění veterinární péče   {check}

Parametry pojištění

 • smlouva se sjednává na dobu určitou
 • okamžitá platnost pojištění při platbě kartou online
 • minimální vstupní věk je 0 let
 • maximální vstupní věk není omezen
Cestovní pojištění online sjednáte za méně než 5 minut

Přehled tarifů

Název tarifu Popis tarifu
E-Basic pojištění léčebných výloh a asistenční služby, Evropa*
E-Classic kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost), Evropa*
E-Exclusive kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost) s navýšeným plněním, Evropa*
W-Basic pojištění léčebných výloh a aktivní asistence, Svět**
W-Classic kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost), Svět**
W-Exclusive kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost) s navýšeným plněním, Svět**

*Evropa

 • všechny státy geografického území Evropy (Albánie, Andora, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko - evropská část, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Vatikán, Velká Británie)
 • jejich vybrané ostrovy (Kréta, Sicílie, Sardinie, Korsika, Mallorca, Menorca, Ibiza, Kanárské ostrovy, Madeira, Azorské ostrovy, Země Františka Josefa, Jan Mayen, Špicberky, Hebridy, Shetlandy, Orkneje)
 • Egypt, Izrael, Kypr, Maroko, Tunisko a Turecko

**Svět

 • všechny státy světa bez omezení vyjma ČR
Často kladené dotazy k cestovnímu pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění

Když se chystáte na dovolenou a plánujete si ji užít v zahraničí, to poslední, co byste chtěli řešit, jsou zdravotní komplikace a výdaje s nimi spojené. Ty mohou být bez správného cestovního pojištění dražší než celá dovolená. Případná neočekávaná rizika přenechte nám a vy můžete myslet jen na příjemné starosti. Naše cestovní pojištění vás totiž ochrání jak při úrazech, tak i při nemoci.

Jste rození sportovci a adrenalin vám není cizí? I pro vás máme řešení, jak si užívat extrémní sporty a zároveň být pojištěn, pokud by vše nedopadlo tak, jak má. Pojišťovna ERGO jako jedna z mála pojišťuje i adrenalinové sporty extrémní sporty. Ať už jste fanoušci horolezectví, parašutismu, sjezdu divoké řeky nebo potápění, u nás si vhodné cestovní pojištění vyberete. Stačí si jednoduše najít váš oblíbený sport mezi našimi variantami.

Jestli máte hodně práce s plánováním a zařizováním nezbytných věcí na dovolenou a nestíháte přijít k nám na pobočku, nevadí. Můžete si sjednat cestovní pojištění onlinev kteroukoliv denní i noční dobu z pohodlí domova. A ušetřený čas můžete využít například k balení věcí na dovolenou.

Nejen nemoci a úrazy mohou zničit zážitek z dovolené. S naším připojištěním se můžete vyhnout i nepříjemnostem jako je ztráta zavazadla, storno zájezdu nebo pojištění mazlíčků.

V případě jakýchkoli nejasností se můžete obrátit na naši 24 nonstop asistenční službu. Rádi vám s čímkoli poradíme a pomůžeme. A díky více než25letým zkušenostem nás žádná komplikace nezaskočí.

Nespoléhejte se tedy pouze na české zdravotní pojištění a "modrou kartičku". Každá země má svůj systém zdravotní péče, a i v případě ošetření akutního problému můžete být vyzváni k zaplacení lékařského paušálu či jiné spoluúčasti na nákladech léčby. Cestovní pojištění již od 10 Kč na den Vám tyto starosti vyřeší.


Aktuality k cestovnímu pojištění

Připravte se na letošní dovolenou

V některých zahraničních zemích se podobně jako u nás rozvolňují restrikce spojené s pandemií COVID19 a spousta z nás tak zvažuje, kam nejen v létě vycestovat. Víc než kdy dřív je ale potřeba přípravu před dovolenou nepodcenit - nepříjemnou komplikaci totiž nemusí představovat jen nehody nebo nečekané úrazy, ale i důsledky pandemie. Jak se tedy na dovolenou co nejlépe připravit?

Čtěte více

Cestovní pojištění s krytím COVID+

Cestujete do zahraničí na dovolenou a obáváte se, že by se Vám dovolená mohla prodloužit a prodražit z důvodu umístění do karantény v souvislosti s podezřením na onemocnění COVID-19? Připravili jsem pro vás novinku připojištění COVID+, které Vám pomůže vyřešit situace, kdy je váš návrat z dovolené z důvodu umístění do karantény znemožněn.

Čtěte více