Extrémní sporty

v nabídce cestovního pojištění ERGO

Chci si spočítat cenu
 
Zpět na produkt

Extrémní sporty bezpečně i v zahraničí

Extrémní sporty většinou dělají zkušení profesionálové, ale jsou i takové, které jsou dostupné běžněji. Ať už jste zkušený profík, nebo s podobnými sporty teprve začínáte, nezapomínejte na připojištění extrémních sportů, na které se jako jedni z mála v rámci cestovního pojištění specializujeme. Třeba takové potápění nad 40 metrů hloubky, které nejen pojišťujeme, ale automaticky hradíme i případný pobyt v barokomoře.

Také paragliding je čím dál tím populárnější a kurzy, kde vás naučí létat v oblacích, se dají sehnat i za velmi příznivé ceny. Podobně je na tom parašutismus, u kterého si užijete pořádný volný pád přímo z letadla.

K méně známým extrémním sportům pak můžeme zařadit třeba canyoning, který si ovšem nepleťte s kanoistikou. U canyoningu totiž nevyužijete žádnou loď, ale zejména své vlastní tělo. Při canyoningu prostupujete koryty řek, potoků či soutěsek, skáčete do přírodních tůní či slaňujete vodopády a také různě sklouzáváte a plavete. Můžete jej vyzkoušet v různých stupních obtížnosti. Podobnou disciplínou je pak slézání ledových a vodních vodopádů či speleologie (slézání v jeskyních).

Dalšími méně známými sporty jsou mountboarding a streetludge. Při mountboardingu jezdíte na speciálním “prkně” (boardu) na přírodních trasách, jako jsou hory a lesy. A “prkno” budete potřebovat i na streetluge. Jedná se však o speciální ergonomický board, na který si lehnete a jedete obrovskou rychlostí (nejčastěji) z kopce (tzv. downhill). Na první pohled tento sport může připomínat profesionální bobování či sáňkování (které se mimochodem také řadí k extrémním sportům), ale na rozdíl od nich se neprovozuje v zimě a jezdí se na běžných asfaltových cestách.

K extrémním sportům se řadí také “klasiky” jako je vysokohorská turistika nad 5.000 m n. m. a skálolezectví. Nezapomínejte však, že ať už provozujete libovolnou rizikovou aktivitu v zahraničí, je velmi důležité se pojistit. Pojištění rizikových sportů vám může v neočekávaných situacích doslova zachránit krk.

Riziko 2 s přirážkou 300 %

Připojištění Riziko 2 se vztahuje také na všechny adrenalinové sporty a činnosti uvedené ve skupině Riziko 1 a dále na aktivity uvedené v tabulce níže. 

aerialsakrobatické lyžováníalpinismuscanyoningdownhill
freedivingheliskiinghorolezectvíkaskadérství (včetně artistů)letecké sporty
lyžování a snowboarding mimo vyznačené trasymountboarding mimo vyznačené trasymogulsparagliding a rogaloparašutismus
potápění v obtížných podmínkách (nad 40m hloubky vždy)skálolezectvískeletonskialpinismusskoky a lety na lyžích
slézání ledových a vodních vodopádůspeleologiesportovní boby a saně v koridorechstreetlugevysokohorská turistika a ferraty (s nutností pomůcek) nad 3.500 m n. m.
závodní lyžování včetně tréninkuzávody Ironmanzávody Spartan Race
Prohlédněte si i naši nabídku připojištění adrenalinových sportů Chci si spočítat cenu Víte, že pojišťujeme více než 100 sportů bez přirážky?